Tema broja - Putovanja

Maturalac

ostala putovanja naših učenika

KAKO JE BILO NA MATURALCU
Autor: Marina Šoufek Podhraški, 21. 1. 2014.

Učenici sedmih razreda u lipnju su išli na maturalac, na otok Krk. Sve je bilo nezaboravno, ali je nešto bilo bolje, a nešto lošije. Razgovarali smo s učenicima sadašnjeg 8.a razreda o prednostima i manama maturalaca.

ANITA: Hotel je stvarno bio odličan, a povoljan. Sve je bilo čisto i uredno. Imali smo dovoljno mjesta za sve stvari koje smo ponijeli, a vjerujte, bilo mih je i previše. Znam da je na temperaturu mora utjecala jačina sunca i da se zbog toga plaža činila puno boljom nego inače, ali je stvarno bila odlična. Kamenje nije bilo tako ogromno, nije bilo gužve tako da su neke plaže bile samo naše, a bilo ih je nekoliko. Restoran u kojem smo jeli nije mi se baš svidio, hrana mi je bila poprilično neukusna, a do prve trgovine moralo se puno pješačiti i to uzbrdo. Željela bih i na kraju osmoga razreda ići na more i to minimalno pet dana. Opet bih išla na Krk jer mi je bolji od Raba na koji smo išli u 4. Razredu.

DOMAGOJ: Na maturalcu mi se svidjelo druženje s prijateljima, kupanje, pijenje energetskih pića, tulumarenje u disku i hrana. Mije mi se svidjelo što amo ostali samo četiri dana i što smo u disku smjeli ostati samo do ponoći.

MATEJ: Na maturalcu mi se svidjelo druženje s prijateljima, nova prijateljstva, puno lijepih cura. More je bilo odlično i svi smo se dobro proveli. Nije mi se svidjelo što smo stalno  nekud hodali, te grad Krk, te Baška, te Košljun. Stjepan je razbio staklo na balkonskim vratima što je u prvi mah bilo smiješno, ali je bilo i ozbiljno. Nitko nije stradao, ali taj incident nije bio jeftin. Nisu mi se svidjeli ni Nijemci koji su bili u hotelu istovremeno s nama jer su nekako nasilni.

TONI: Svidjelo mi se što smo posjetili Trsat, svetište Majke Božje. Hrana u hotelskome restoranu bila je odlična. Vožnja brodom na Košljun bila je pravi doživljaj. Disko je bio nešto novo. Svidjelo mi se noćno kupanje na koje smo s razrednicima išli svaku večer jer je more bilo tako toplo. Vidjeli smo crkvu svete Lucije u Jurandvoru kraj Baške gdje je pronađena Bašćanska ploča. Poslije smo se kupali na Veloj plaži koja je među najljepšima u Hrvatskoj. Zato sam bio malo razočaran plažom u Puntu gdje smo bili smješteni jer je bilo kamenja prilikom ulaska u more. Trgovina je bila prilično daleko i prilično uzbrdo.

Razgovarala Iva Matić

Popis postojećih albuma: