Ovaj mjesec: 2083

PUNOLJETNOST SUSRETA U CERNIKU
Autor: Marina Šoufek Podhraški, 30. 11. 2011.

Ove godine održani su 18. susreti mladih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku. Učenici naše škole mnogo su puta bili sudionici ovih susreta sa svojim voditeljima.

Ove godine ta čast je pripala Ivani Konjetić, učenici 5. d razreda, i njenoj voditeljici, nastavnici Zdenki Bule.

Nažalost, Ivana nije mogla ići u Cernik 18. studenoga pa ju je zamijenila Jana Medvedović, 5.c,  pročitavši njenu pjesmu. Ovo je jedna od najljepših gozbi hrvatske pjesničke riječi. Priredba je započela minutom šutnje za žrtve Vukovara koji je pokoren prije 20 godina.

Sudjelovali su učenici iz cijele Slavonije i Baranje, ali i iz Zlatara, Žminja, Primoštena, Usore iz BiH te Tavankuta iz Vojvodine. Čulo se puno lijepih pjesama, ali i glazbe. Svirala se slavonska tamburica, istarske sopile i bosanska  šargija.

Dirljiv je bio oproštaj s ravnateljem škole „Matija Gubec“ u Cerniku, Matom Ordanićem, koji odlazi u mirovinu, a pokretač je ovih susreta i druženja s mnogim školama u Hrvatskoj.

Prisustvovali smo i svetoj misi u franjevačkome samostanu gdje smo zahvaljivali za plodove zemlje. Cijelo vrijeme pratili su nas kolači, a vrhunac je bio svatovski ručak u cerničkome domu. Druženje na ručku uljepšao je tamburaški sastav „Satir“, a prva pjesma bila je posvećena Vukovaru. Jana je upoznala prijateljice iz Staroga Petrovoga Sela i naslušala se lijepih stihova. Pogledajte Janinu i Ivaninu fotografiju, pročitajte Ivaninu pjesmu.

zabilježila   Blagica Pečnjak

DOMOVINA U SRCU