Sjednica Vijeća učenika
Autor: ANA TULIČIĆ, Dinko Šimić, 9. 10. 2014.

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna održana je osnivačka sjednica Vijeća učenika naše škole 7. listopada 2014. u 12,00h. Sjednicu je vodila pedagoginja Ana Tuličić, a ove školske godine Vijeće učenika čine:

1.A Gabriel Jezerčić   1.B Mirjana Protić      1.C Ena Milobara

2.A Jan Franić             2.B Nikola Jolić           2.C Antun Krpeljević

3.A Matej Marušić     3.B Katja Piccolo        3.C Dominik Škarica

4.A Dorijan Ljubičić    4.B Ruben Ahola         4.C Sara Baković

5.A Anđelo Gogić       5.B Valentina Stoić     5.C Tea Mijatović

6.A Tamara Dokuzović           6.B Mihaela Lipovac    6.C Vedran Zebić          6.D Fran Kukić

7.A Tibor Kovačević               7.B Robert Dujić         7.C Leona Pavić          7.D Matko Vojnić

8.A Martina Rakitić    8.B Boris Lasković      8.C Gabriela Mijatović    8.D Matea Orešković

PŠ D Dorijan Aleksić    PŠ S Marinela Bratek    PŠ V Petar Lekić     PŠ V Filip Juraković

1.i4. MO Antonija Mikić   2.i3. MO Antonio Šašić   5.i8. MO Lucija Bradašić  6.i7. MO Ante Mamić

Sjednica je započela prozivkom prisutnih i kratkom igrom upoznavanja koja je učenicima bila vrlo zanimljiva. Nakon toga pedagoginja je učenike upoznala s pravima i obvezama Vijeća učenika:

·         predstavlja učenike Škole

·         zauzima se za prava učenika

·         priprema i daje prijedloge tijelima škole o važnim pitanjima za učenike, njihov rad i rezultate u obrazovanju

·         predlaže mjere poboljšanja uvjeta rada u školi

·         daje sugestije glede provedbe izleta i ekskurzija

·         pomaže učenicima u izvršavanju školskih i izvanškolskih obveza

·         brine o socijalnoj i zdravstvenoj zaštiti učenika

·         sudjeluje u radu školskih tijela (školski odbor, razredno i učiteljsko vijeće) kada se odlučuje o pravima i obvezama učenika

kao i s postupkom biranja predsjednika Vijeća učenika. Učenici su predložili više kandidata za predsjednika da bi izbori bili vjerodostojni. Nakon pojedinačnog predstavljanja kandidata javnim glasovanjem (dizanjem ruke) za predsjednicu Vijeća učenika izabrana je Leona Pavić, učenica 7. C razreda, a za njezinu zamjenicu Tea Mijatović, učenica 5. C razreda. Predsjednica i zamjenica Vijeća učenika obratile su se učenicima s obećanjem da će ih dostojno predstavljati i da će se zauzimati za prava i interese učenika Škole. Sjednica je nastavljena u radnom tonu.

Pedagoginja je učenike podsjetila kojim sve aktivnostima obilježavamo Dječji tjedan te ih upoznala s planom izleta i ekskurzija, kulturnom i javnom djelatnošću škole kao i projektima koje ćemo provoditi ove godine. Razgovaralo se i o građanskom odgoju tj. na koje načine će se provoditi i koje su obveze učenika i učitelja. Dogovoreno je kako će vijećnici prenijeti dobivene informacije u svojim razredima.

Na kraju sjednice pedagoginja je obavijestila učenika da smo od prošlogodišnjeg sakupljanja starog papira zaradili 3000kn te ih zamolila da predlože na što bi taj novac mogli utrošiti. Prijedloga je bilo raznih – od pametne ploče, školskih ormarića, kliznih vrata do obnove školskog igrališta i doniranja novaca u humanitarne svrhe. Svi prijedlozi bit će preneseni Učiteljskom vijeću koje će donijeti konačnu odluku.

Prva sjednica Vijeća učenika protekla je u opuštenoj i ugodnoj atmosferi. Razgovaralo se, predlagalo, biralo, dogovaralo, planiralo… baš kao što to rade i veliki! Hvala svim vijećnicima koji su se odazvali pozivu i sudjelovali u radu prve sjednice Vijeća učenika.

Ana Tuličić, pedagoginja

Priloženi dokumenti: