Ovaj mjesec: 2086

SVJETSKI DAN UČITELJA
Autor: Marinela Banovčić, Dinko Šimić, 7. 10. 2019.

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. listopada. To je prigoda da se pokaže kao je rad učitelja i nastavnika važan za društvo. Proglasio ga je UNESCO 1994. u spomen na taj datum 1996. godine kada je potpisana Preporuka o statusu učitelja. (izvor Školska knjiga)

Evo što su naši učitelji predmetne i razredne nastave rekli o svojem poslu.

Jasminka Roknić, učiteljica razredne nastave: „Volim svoj posao jer volim rad s djecom. Kao mala stalno sam se igrala učiteljice.“

Ana Abramović, učiteljica kemije: „Dobro sam snašla u poslu učiteljice. Mislim da su učenici zadovoljni jer sam i ja zadovoljna.“

Ivana Škvorčević, učiteljica likovne kulture: „Vrlo sam se brzo snašla u ovom poslu. Volim raditi s mladim ljudima i osjećam da imam svoje male sugovornike, iz tog razloga mi je zadovoljstvo raditi u osnovnoj školi. Na jedan način su mi se ispunila očekivanja, a na drugi ne. Bilo bi puno bolje kada bi bio blok sat iz ovog predmeta za svaki razred jer postoji izvodbeni problem. Zaista zahtijeva puno energije i truda pripremiti se za takav sat.“

Mirela Tomić, učiteljica engleskog jezika: „Volim svoj posao jer me učenici svakodnevno iznenađuju stvarima koje ne očekujem. Kao mala htjela sam postati mlinarica, detektivka, slastičarka, a između ostalog i učiteljica.“

Luka Stazić, učitelj biologije: „Općenito sam dobro prihvatio ulogu učitelja. Učenici surađuju sa mnom što mi je jako važno. Osjećam se ugodno i u zbornici. Ima puno materijala za rad i jako puno dobrih učenika.“

Andrea Akmačić, učiteljica njemačkog jezika i povijesti: „Jako volim svoj posao. Volim rad s djecom i njemački jezik. U početku sam htjela biti liječnica, ali sam se ipak predomislila.

Marina Holenda, učiteljica tjelesne i zdravstvene kulture: „Obožavam svoj posao. Rad s djecom me oplemenjuje i usrećuje. Oduvijek sam bila sportski tip i znala  sam da će to biti moja budućnost. Kao i sve djevojčice htjela sam biti princeza, menadžerica, pjevačica, ali već u 11. godini znala sam što želim postati.“

Veronika Terzić, učiteljica glazbene kulture: „Oduvijek sam htjela biti učiteljica i podučavati djecu glazbi zato što jako volim pjevati i svirati i znala sam da ću ovo raditi.“

Marinela Banovčić, učiteljica hrvatskog jezika: „Ovaj posao sam oduvijek željela raditi i jako ga volim, iako sam svojevremeno maštala o studiju veterine.“

U ime svih učenika OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška svim nastavnicima, učiteljima i  profesorima želimo sretan njihov dan!

Web novinari:

Ema Katičić