Ovaj mjesec: 2087

Županijsko natjecanje iz biologije u OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška
Autor: Helena Kudra, Dinko Šimić, 13. 3. 2019.

Dugi niz godina  naša je škola domaćin Županijskom natjecanju iz biologije za  učenike osnovnih i srednjih škola . Tako je bilo i 12. ožujka 2019. Nakon održanih školskih natjecanja na kojima je sudjelovalo 182 učenika u 19 osnovnih i 3 srednje škole,  na Županijskom natjecanju nastupilo je 35 najboljih učenika  osnovnih i srednjih škola sa svojih 17 mentora . Ove godine su po prvi puta nastupili kao posebna kategorija učenici iz eksperimentalnih škola u 7.r osnovne škole i  1. razredu srednje škole.

Otvorenje natjecanja bilo je u 9,30 h. U programu otvorenja nastupili su učenici Školskog pjevačkog zbora pod vodstvom učiteljice Veronike Terzić koji su otpjevali državnu himnu i pjesmu „Život nije siv“.  Mala ritmička skupina koju vodi učiteljica Sanja Kovarbašić  Ferković plesala je uz pjesmu „Proljeće je“. Pozdravne riječi  u ime svih učenika i zaposlenika škole domaćin uputila je Helena Kudra, pedagoginja škole. Nakon testiranja i ispravljanja testova, uslijedilo je proglašenje rezultata. Svi učenici i mentori dobili su zaslužene nagrade koje su osigurale izdavačke kuće i škola. Na samom završetku počastili su se zasluženim ručkom. Naša se škola, kao i uvijek,  pokazala odličnim domaćinom, tako da su svi  zadovoljni otišli svojim kućama.

Srdačno čestitamo svima na postignutim rezultatima!

Rezultati:

7.r. osnovne škole

1.mjesto    Jakov Balen , OŠ „I.B.Mažuranić“ Slavonski Brod, mentorica Ivana Bešlić

2. mjesto  Luka Zeba, OŠ „I.B.Mažuranić“ Slavonski Brod, mentorica Ivana Bešlić

3. mjesto  Leon Rostohar,  OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška, mentorica Nevenka Bijelić

7. razred eksperimentalne škole

1. mjesto  Lea Marijanović, OŠ „Matija Gubec“ Cernik, mentor  Goran Vincetić

2.mjesto  Žana Knežević, OŠ „Matija Gubec“ Cernik,  mentor Goran Vincetić

8.razred osnovne škole

1. mjesto  Vito Arić, OŠ „Mato Lovrak“ Nova Gradiška, mentorica Helena Barišić

2. mjesto Agata Milardić, OŠ „Augusta Šeone“  Gundinci, mentorica  Kristina Čolakovac

3.mjesto Josip Terzić,  OŠ „I.B.Mažuranić“ Slavonski Brod, mentorica Ivana Bešlić