Ovaj mjesec: 2094

Novi komunikacijski alati svečanog obilježavanja 70. obljetnice Vijeća Europe
Autor: BLAGICA PEČNJAK, Dinko Šimić, 6. 3. 2019.

Otvareno je foto-natjecanje, natjecanje u pisanju eseja i pokretanju mrežne stranice povodom svečanog obilježavanja 70. obljetnice Vijeća Europe.

Foto-natjecanje ima za cilj doseći što veći broj mladih posredstvom društvenih medija te ih uključiti u šire promišljanje o tome što znači biti Europljanin. Organizirano je preko Instagrama i traje do 30. travnja 2019. u ponoć (CET).

Natjecanju mogu pristupiti svi zainteresirani kandidati stariji od 13 godina iz bilo koje države članice Vijeća Europe, isključivo preko Instagrama putem mrežne poveznice: www.instagram.com koristećihashtag #MakingEurope2019 ili putem mrežne stranice 70.coe.int/photo-competition.

Natjecanje se provodi u pet kategorija (#people, #places, #moments, #challenges, #blackandwhite; moguće je poslati više od jedne fotografije unutar više kategorija), a laureati kao i opći pobjednik bit će objavljeni 30. lipnja 2019. godine te pozvani na svečanu dodjelu diploma u listopadu 2019. u Strasbourg.

Vijeće Europe i grad Strasbourg koristit će odabrane fotografije kao dio kampanje vidljivosti Organizacije, a u svjetlu svečanog obilježavanja njene 70. obljetnice.

Sve eventualne dodatne informacije vezane uz foto-natjecanje moguće je dobiti slanjem upita na središnju adresu natjecanja: photo.competition@coe.int ili koordinatoru natjecanja gđi Jeleni Drca putem elektroničke pošte: jelena.drca@coe.int.

Također, Vijeće Europe organizira natjecanje u pisanju eseja, a informacije o natjecanju (kao i pokretanju posebne mrežne stranice posvećene obilježavanju 70. obljetnice Vijeća Europe) mogu se pronaći na poveznici: www.coe.int/70.