« Ožujak 2024 »

Mjesec hrvatske knjige 2014.
Autor: Dinko Šimić, 17. 11. 2014.

Mjesec hrvatske knjige 2014. održan je u knjižnicama širom Hrvatske, od 15. listopada do 15. studenoga 2014. godine, sa središnjom temom LJUBAV.

Povodom Mjeseca hrvatske knjige izradili smo panoe, od kojih se tri nalaze u holu škole, a jedan u knjižnici. U izradi panoa knjižničarki su pomagala djeca od 4.-8. razreda. Na listiće veselih boja djeca su ispisivala citate iz omiljenih knjiga ili lektira. Budući da je tema Mjeseca knjige ove godine bila ljubav, prevladavale su ljubavne poruke i citati, te su panoi ukrašeni prigodnim ukrasima vezanima uz ljubav.

Dana, 23.listopada, obilježava se Dan čitanja, te je Gradska knjižnica Nova Gradiška pozvala sve da se odazovu akciji pod nazivom Cijeli grad čita kojom se promovira čitanje naglas. A kako se nalazimo u mjesecu knjige (15.listopada – 15. studenoga) kojem je ove godine tema LJUBAV, akcija Cijeli grad čita dobila je naglasak na tome da ljudi čitaju ljubavne pjesme. Akcija se održala u vremenu od 10.00 – 12.00 sati na javnim mjestima u gradu. Naša škola također se pridružila u vremenu od 10:00 do 12:00 sati. Akciju je podržao gradonačelnik Ž.Bigović i zamjenica gradonačelnika Lj.Lukačević, koji su donijeli svoje omiljene knjige i pročitali dio ulomka iz svake. Naši vrijedni učenici iz 8.a Leonora Barišić, Paulina Lalić, Bruno Ivanović, Nikolina Gogić, Patricija Lang, te Paula Hace marljivo su čitale odlomke različitih knjiga i pozivale prolaznike da im se pridruže.

U grad na otvorenje akcije Cijeli grad čita – čitajmo pjesme ljubavne, sa ravnateljicom Helenom Kudrom i knjižničarkom išli su Bruno Ivanović i Nikolina Gogić. Za to vrijeme ispred škole s ostatkom učenika boravila je nastavnica hrvatskog jezika Blagica Pečnjak.  Uz prolaznike, naše sugrađane koji su usprkos hladnom vremenu odvojili “minuticu” da bi pročitali omiljeni odlomak ili pjesmicu, učenice su posjećivale pedagoginja Ana Tuličić, psihologinja Danijela Tomica i drugi nastavnici i djelatnici škole. Kako smo se proveli pogledajte više u galeriji slika.

28. listopada posjetili smo Gradsku knjižnicu (Odjel za djecu i mlade) u kojoj se održavao susret LJUBAVNA KEMIJA: predstavljanje NUKLEUSA, eko-edukativnog časopisa novogradiške gimnazije. Uz kemičare i njihove voditelje iz drugih gradskih osnovnih škola, sudjelovali smo i mi s našim učenicima i kemičarima sedmih i osmih razreda.

Krajem mjeseca listopada (29.10.) održali smo radionicu s 2. razredima naše škole. Organiziran je kviz na temu „Ružno pače“. Uz četvero učenika iz svakog razreda koji su odabrani za sudjelovanje u kvizu odabran je i po jedan učenik  koji je za vrijeme kviza crtao motive iz spomenutog Andersenovog djela i ti radovi su izloženi u knjižnici. Zahvaljujemo se učiteljicama što su tako dobro pripremile učenike za kviz, ali i komisiji koja je budno pratila tijek kviza.

Ovim aktivnostima u našoj školi obilježili smo Mjesec hrvatske knjige 2014.

knjižničarka Maja Milanović