Posjet Gradskoj knjižnici povodom Mjeseca hrvatske knjige
Autor: Dinko Šimić, 31. 10. 2015.

Učenici 5. A i 5. B razreda OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška posjetili su u pratnji učiteljice hrvatskog jezika Gradsku knjižnicu 29. i 30. listopada, a povodom Mjeseca hrvatske knjige i nedavno otvorene izložbe o zavičajnom književniku Miri Gavranu.

U Gradskoj knjižnici  ih je dočekala knjižničarka Anka Višić koja ih je izvijestila o radu knjižnice, postojanju i djelovanju Fan kluba Miro Gavran te manifestaciji pod nazivom Mjesec hrvatske knjige. Tako su učenici otišli iz knjižnice bogatiji za niz informacija i podataka.

Saznali su da knjižnica u gradu postoji već punih 68 godina, da na dječjem odjelu ima više od 20 000 knjiga, kako postati članom knjižnice, kako jednog dana obavljati posao knjižničara i što posao uključuje, koliko dugo djeluje Fan klub Miro Gavran i koji su mu ciljevi, na koliko stranih jezika su prevedena Gavranova djela ( čak 38), kako svaka promocija romana  ili kazališne  predstave bude prvo predstavljena novogradiškoj publici, što je Gavran fest i čime se bave Jakov i Mladena Gavran…

Nakon ugodna druženja uslijedilo je obećanje da će učenici nastojati obogatiti svoje čitalačko iskustvo još kojim romanom, koga drugoga, nego Mire Gavrana.

Učenici 5.a i 5.b razreda

podatci preuzeti iz izvještaja P. Petrović i J. Tutića 5.a