« Ožujak 2024 »

Izabrali smo najbolje savjete napisane „Miši“
Autor: Marinela Banovčić, Dinko Šimić, 19. 12. 2014.

Završio je Mjesec borbe protiv ovisnosti. U holu škole objavljena je priča  o izmišljenom dječaku Miši koji je imao problema s ovisnostima.  Pored Mišine životne priče postavljena je kutija u koju su učenici mogli ubaciti svoje pisane savjete Miši i na taj način sudjelovati u nagradnom natječaju.

Pristiglo je čak 100 pisama. Nakon što je u ponedjeljak otvorena kutija, povjerenstvo ( pedagoginja Ana Tuličić, psihologinja Danijela Tomica i nastavnica Marinela Banovčić) je odabralo 18 pisama koja su ušla u uži krug. To su učenici: Leonarda amihaljević 5.a, Monika Tomašić 5.a, Julijana Lukačić 5.a, Ana Tomić 5.c,Lora Đurić 5.a, Luka Sadžak 2.a, Marija Svilić 2.a, Antun Krpeljević 2.c, Sara Ivanišević 2.c, Kristina Ferić 6.a, Sandra Pecolaj 6.a, Martina Meglajec 8.b, Marija Paulus 8.b, Vedrana Mikanović 8.b, Karla Kolak 8.b, Anja Kovačević 3.a i Toni Jelašac.  Pomnijim iščitavanjem odabrana su tri rada čiji su autori:  Ana Tomić, Julijana Lukačić i Anja Kovačević. Predstavnica Vijeća učenika Tea Mijatović 5.c uručila je 18. 12. nagrađenim učenicima zahvalnice i čokolade.

Radove nagrađenih učenika u cijelosti objavljujemo, svima ostalima zahvaljujemo na sudjelovanju.

Dragi Mišo,

jako želim da se ti popraviš i u školi i u društvu. Ima minogo drugih prijatelja koji su dobri i koji bi te cijenili kao pravog prijatelja i pomažu ti u školi.
    To tvoje loše društvo ti samo škodi ,nagovaraju te da pušiš,piješ i drogiraš se. Tvoji loši prijatelji su razlog tvojih izostanaka. Bacaš novce koje ti roditelji daju i trošiš ih u kladionici. Popravi se malo,prestani pušiti,piti i drogirati se,ima ljepših stvari od toga! Što misliš zašto si tako mršav,e pa ja mislim da je to razlog droge i cigareta. Mi ti svi želimo da uspiješ u školi i općenito u životu. Ja znam da ti znaš da je to loše za tebe potrudi se to prebroditi.
    Nadam se da ćeš ovo pismo pročitati i razumjeti ga. Želim ti da budeš sretan i da razmisliš o ovom pismu.

Julijana Lukačić 5.a

Dragi Mišo!

To što ti radiš uopće nije uredu! Ja ti savjetujem da se više posvetiš školi,učenju i obitelji.

Svi mi, pa čak i ti znaš da to što ti radiš nije uredu,pogotovo za tvoje zdravlje. Ako pušiš i opijaš se zbog obiteljskih svađa, zbog neuspjeha u životu i sličnog, o tome nasamo porazgovaraj s razrednikom. Tvoji problemi se uvijek mogu riješiti i zauvijek će nestati iz iz tvog života. Tvoji problemi se uvijek mogu riješiti,ma bili oni grubi i teški, ponekad bolni,oni će se riješiti i zauvijek će nestati iz tvog života. Da bi bio sretan,potrebno je malo tvog vlastitog truda. Nemoj se sramiti, nisi ti jedini koji ima takav problem. Puno djece nema čak ni za platiti školsku kuhinju,a oni koji imaju malo više novca,hranu bacaju. Takav je i tvoj problem! Misliš da problemima nikad kraja,ali ipak shvatiš da je to san iz kojeg se možeš probuditi.

Znaj da će ti svatko htjeti pomoći,ali nikad,baš nikad ne smiješ gubiti nadu jer bez nade nema uspjeha!

Zapamti to!!!

Ana Tomić 5.c

Savjeti Miši

Ja bih Miši savjetovala da se druži s normalnim klincima, da se ne drogira, da ne puši, da ne krade novac od roditelja, da ne u kladionice.

Još bi savjetovala Miši da ne posuđuje novac od sumnjivih ljudi, da ne bježi s nastave kako bi išao u park pušiti, da ne ide u kafiće piti pivo.Bolje bi bilo da se bavi sportom, pije vodu i zdrave sokove umjesto da krade novac od roditelj.Bilo bi bolje da sam zaradi novac.

Ne treba bježati s nastave i sretno ćeš  završiti školu.

Anja Kovačević 3.a

- prisjetimo se Miše: http://os-ljgaja-ng.skole.hr/?news_id=936#mod_news